Leden 2013

Pololetí

24. ledna 2013 v 16:32 | Jane x) |  Moje hlouposti
Už 20 dní jsem nic nenapsala, ani se neozvala. Omlouvám se za to. Nemůže za to nic jiného než škola. Už mi přijde docela trapné, když se stále jen vymlouvám na školu, ale je to bohužel skutečnost. A není to jen škola, co mi brání v tom, abych napsala nějaký článek, ale často je to i nálada a ne vždy se dostanu na počítač, abych mohla nějaký ten článek sepsat. Dneska jsem sice též neplánovala, že bych napsala článek, ale to, co bych měla dělat do školy, se mi apsolutně dělat nechce. Do slohu máme zadané téma: "Jaká jsem". Problém je, že nedokážu psát sama o sobě, jelikož nedokážu posoudit jaká jsem. Já neznám sama sebe. Nenávidím to. Nechápu, proč po nás chtějí, abychom psali o své povaze. Nemám takové sebevědomí, abych se vychvalovala. Nejraději bych tam napsala: "Jsem blbá, hnusná a úplně trapná, konec!" To ale nějak nejde. Takže dnešní zbytek odpoledne mi zabere vymýšlet a zjišťovat, jaká jsem, což absolutně netuším. Je poslední týden v prvním pololetí a každý den jsme psali nějaký test. Nebaví mě to. (Zase si stěžuju, jsem hrozná.!!) Už stačí jen přežít zítřek a konečně přijde víkend, který bohužel jako vždy uběhne jako voda. Potom by se to mělo zvolnit, takže bych mohla mít více času na příběh, který píšu. Možná někdy dojde k tomu, že ho sem budu zveřejňovat. Uvidíme. :)


Návrh na soutěž

Abych nezabrala celý dnešní článek jen povídáním o škole.. Napadlo mě, že bych mohla udělat nějakou soutěž. Týkalo by se to psaní. Zadala bych hlavní postavu, místo, téma a první větu a podle toho by se napsala nějaká krátká povídka. Ale nevím, jestli by se někdo zapojil. Kdyby se někdo přece jen zapojil, zveřejnila bych díla na blogu a v anketě by se hlasovalo za nejlepší povídku. Podle počtu soutěžících by buď vypadl soutěžící s nejmenším počtem hlasů a poté by se konalo další kolo, nebo by byl rovnou vyhlášen vítěz. Tato soutěž by byla spíše taková pro zábavu. Výherci bych vyrobila diplom, popřípadě nějaký PNG obrázek, kdyby chtěl. Takže se ptám - Zapojil by se někdo, kdyby se tato soutěž uskutečnila? :)

Proč se nechovat jako dítě?

4. ledna 2013 v 9:48 | Jane x) |  Moje hlouposti
Proč bychom se nomhli chovat jako děti?? My jsme děti! I někteří dospělí se chovají jako děti. Proč ne? Nemusíme brát život tak hrozně vážně. A pro bych se měla chovat jako dospělá, když jsem dítě? Já nejsem dospělá, takže se jako dospělá chovat nepotřebuju. Na to budeme mít dost času později. Užívejme si života, dokud na to máme čas. Musíme však mít alespoň nějakou zodpovědnost. Život plyne jako voda. Musíme si ho pořádně užít, jinak bude stát za nic. Proč si nezajít v 15 zabobovat? Je to moc dětinské?? Pro mě ne! Je to sranda! A alespoň si zavzpomínáme na ty staré časy, kdy jsme každou volnou minutu trávili s kamarády venku a blbli jsme. Ráda vzpomínám na ty časy. Jsem ráda, že jsem se nenarodila o 6 let později, protože v této době už hodně dětí tráví více času u počítače. My jsme jako děti nebyli u počítače skoro vůbec a měli jsme skvělej život, nebo ne? Pro mě to byl kouzelný život, klidně bych si ty časy zopakovala. Kdyby mi někdo navrhl, že bych se mohla vrátit, tak bych to i klidně hned vzala. Lhala bych, kdybych řekla, že na své dětství nerada vzpomínám. Jak jsme se nasmáli. Je tu jedna okolnost, která kdyby nebyla, tak by to dnes bylo jiné. Tak nám to však osud naplánoval a my s tím moc nenaděláme. Musíme žít především přítomností, možná i blízkou budoucností.
Osud je někdy pěknej mizera.
Vzpomínáte na své dětství?

Štědrý den

1. ledna 2013 v 20:03 | Jane x) |  Témata týdne
Štědrý den - den, na který se těší snad všechny děti. Popravdě ani nevím, jestli jsem se na něj těšila. Možná ani ne. Když jsem se probudila 24.12.2012, připadalo mi to, jako úplně normální den, jako každý jiný. Ničím speciální. V této době se k Vánocům kupují třeba notebooky, tablety, PSP, herní konzole. Kde jsou ty doby, kdy jsme se radovali, že jsme dostali panenku nebo autíčko? Jsou nadobro pryč. Já jsem se spokojila s knížkami. Byla to jediná věc, kterou jsem opravdu chtěla na Vánoce. Jsem ráda, že jsem je dostala. Doba se mění. Čím jsme starší, tím nám jsou Vánoce lhostejnější. Vánoce jsou dnem, kdy má být celá rodina pohromadě. Není to jen o tom - povečeřet a rozbalit dárky, které nám Ježíšek nadělil. Měli bychom si vážit každé chvíle, kterou můžeme strávit se svými blízkými.

Citáty - knihy

1. ledna 2013 v 14:48 | Jane x) |  Citáty
Book lovers never go to bed alone.

You don't have a soul.
You are a Soul.
You have a body.
- C. S. Lewis

Fairy tales are more than true; not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be beaten.
- G. K. Chesterton

If there's a book that you want to read, but it hasn't been written yet, then you must write it.
- Toni Morrison

Good books don't give up all their secrets at once.
- Stephen King

A single dream is more powerful than a thousand realities.
- J. R. R. Tolkien