Srpen 2012


Poslední týden prázdnin

28. srpna 2012 v 10:09 | Jane x) |  Moje hlouposti
Právě ubíhá poslední týden prázdnin. Ještě 6 dní (s dneškem) a zase začne škola. Abych řekla pravdu tak se vůbec netěším. Jen ta představa, že budu deváťačka. Jééj.
Včera jsem poprvé v životě viděla malej vůz. A nepřijde mi moc malej.
Nechápu, proč si všchno vyřizování nechávám na poslední chvíli. Musím se jít vyfotit na průkazku, protože mi minulej školní rok přestala platit. Potom si ji ještě budu muset potvrdit a jít pro razítko do školy. V březnu si budu muset vyřídit další (studentskou). Proč to nemůžou nechat celou devítku na žákovskou?? :D Ještě si budu muset vyřizovat občanku, to taky bude něco. Ještě si musím koupit papuče a tenisky do těláku, atd. Dneska je úterý a nemám vůbec nic. Teď bych docela brala bydlet ve městě, bylo by to jednodušší. :D Ale to nééé, já musím bydlet na vesnici.. :D Na jednu stranu jsem ráda, že bydlím ve vesnici, ale mám víc vyřizování. A kdybych bydlela ve městě, nemusela bych utrácet peníze za autobus. Včera, místo toho, abych jela do města něco vyřídit, tak jsem se dívala na tři filmy, hrála Zoo tycoon 2 a večer byla venku. Jsem hrozná. Dnes taky neplánuju jet do města. xD

Parkurové skákání

18. srpna 2012 v 20:22 | Jane x) |  Moje hlouposti
Dnes u nás bylo parkurové skákání. Jo, u nás, v takovým zapadákově. Nejprve jsem tam neplánovala jít. Taťka tam byl chvíli odpoledne. Potom byl chvíli doma a v 5 se tam chtěl jít podívat, jestli už je ten nejprestižnější závod. Tak jsme tam jeli na kole. Nerozumím tomu, ale myslím, že to bylo S a dvě hvězdičky, alespoň to teda říkali. Začalo to 17:25, takže jsem to stihli. Byl tam jeden krásnej černohnědej kůň. S taťkou jsme mu fandili, ale měl jeden trestnej bod za překročení časovýho limitu. Stálo to vážně za to. Bez jediné chyby to zvládli jen tři jezdci. Nakonec to vyhrál kůň jénem Lara Croft. Nevím, jak se jmenoval ten jezdec, to už si nepamatuju. Taťka byl takovej komentátor. Dělal, jako kdyby ti koně byli auta. Vždycky, když nějakej kůň shodil překážku tak přidal svoje poznámky, buď "že měl špatně zařazený" nebo "měl přidat meziplyn". Prostě ty jeho poznámky neměly chybu. Já bych asi na parkurový skákání nebyla, bála bych se. A to dost. Baví mě se na to koukat, ale naživo. V televizi to není ono, stejně jako všechny sporty. Někdy bych se chtěla jet podívat na tenis. Určitě někdy pojedu. =)Tumblr_ljnn1fcfcf1qb3om1o1_500_large

46339_1460358075805_1439015263_31257648_5042534_n_large

Kat Graham - Sassy

18. srpna 2012 v 8:49 | Jane x) |  Hudba
Kat Graham znám jako herečku ze seriálu "Upíří deníky". Vůbec jsem netušila, že je to taky zpěvačka. Na tuhle písničku jsem náhodou narazila na youtube a zalíbila se mi.

Černá

17. srpna 2012 v 11:30 | Jane x) |  Témata týdne
Věcí, které si člověk představí pod slovemv "čená" je mnoho. Když jsem si já přečetla téma týdne, vybavila se mi noční obloha s hvězdami.

O prázdninách ji pozoruji skoro každý den, když je pěkně, protože ven chodím s M. většinou až večer, kdy je tma. Hvězdy se bohužel nedají pozorovat každý den, protože ne vždy je obloha bez mraků. Samotnou by mě to nebavilo. S M. totiž vždycky probíráme takový blbosti. Jednou, když jsme u kulturáku ležely na lavičce a pozorovaly hvězdy, tak jsme probíraly..... ne, nebudu to psát.
Už tolikrát jsem hledala malý vůlz a ani vlastně nevím, jestli jsem ho vůbec někdy našla. Možná to souhvězdí, co jsem našla už tolikrát, ale nešlo moc

4 citáty

17. srpna 2012 v 10:38 | Jane x) |  Citáty
  • Směj se, když můžeš. Omlouvej se, když bys měl a nech plavat věci, které nemůžeš změnit. Miluj hluboce a odpouštěj rychle. A nebuď smutný, protože život je moc krátký na to být nešťastný. Lidé se mění a věci se kazí, ale vždycky si pamatuj - ŽIVOT JDE DÁL!
  • Čím míň toho vím, tím víc se učím. Čím víc se učím, tím víc toho vím. Čím víc toho vím, tím víc toho zapomenu. Čím víc toho zapomenu, tím míň toho vím. Tak proč se vlatně učím?
  • Neříkej, že nemůžešm když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci.
  • Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zepomněli.PNG obrázky - rozcestník

15. srpna 2012 v 19:06 | Jane x)

Knihy

15. srpna 2012 v 12:50 | Jane x) |  Moje hlouposti
Dřív jsem knihy nečetla vůbec. Teď mě to baví, hodně mě to baví. Už čtu poslední díl Harryho Pottera, jenže co budu číst, až ho dočtu? Věděla bych, co číst, ale nemám ty knížky doma. Mám je sice stažený v počítači, ale to není ono. Lepší je, když si můžete číst někde venku. Zajít si do přírody. Doma mám jen knížky, o kterých vím, že by mě nebavily a nebo jsou pro děti. Vím asi o 30ti knížkách, které bych si ráda přečetla. Nikdo mi je však nekoupí. Teď momentálně bych chtěla alespoň tři z nich. A postupem času i ty další. Třeba k narozeninám bych mohla nějaké dostat. Teda vlastně na Vánoce, ty jsou dřív, ale na narozeniny taky. Harry Potter je zatím moje oblíbená série knih. Obdivuji jeho autorku za to, že tento příběh vůbec vymyslela. Všech sedm knih - ty zápletky, viteály, relikvie smrti, turnaj tří kouzelnických škol, všechna kouzla, kouzelné tvory, ministerstvo kouzel, prostě všechno. Vážně smekám.
Tumblr_lol7ucig671qhcddso1_500_large
Mít vlastní pokoj a v něm svou vlastní knihovnu. Brala bych. =)
Tumblr_lsjz827wbg1qc144qo1_500_large

I LOVE BOOKS.


Profil

10. srpna 2012 v 12:13 | Jane x)
Budu postupně doplňovat.

Bibione

4. srpna 2012 v 21:39 | Jane x) |  Moje hlouposti
Od 27.7. do dneška (4.8.) jsme byli na dovolené, nedala jsem vědět a nenapsala žádný článek, protože jsem se sem prostě nedostala, jinak bych napsala, že odjíždím. Jak už napovídá nadpis tohoto článku, byli jsme v Itálii, v Bibione. Zrovna od 27.7. do 30.7. se v Bibione hrál volejbal. Nejspíš nějaký maraton. S taťkou jsme se tam chodili koukat. Sice jsme vůbec netušili, kdo hraje, protože ani jeden z nás italsky neumí, ani jsme nevěděli, kdo je na vyšší příčce v žebříčku, ale nevadilo nám to. Vždycky jsme si vybrali, komu budeme fandit a fandili jsme. Ten poslední den, kdy to tam bylo jsme na tribuně strávili celkem 5 hodin, chodili jsme po každé hře do hotelu, aby jsme mohli jít na oběd a tak. Po obědě jsem byla nedočkavá, tak jsme se šli s taťkou projít, že si dámme něco studenýho. Šla jsem si koupit ledovou tříšť, taťka mi dal 2Oti eurovku. Vzala jsem si nějakou zelenou, netušila jsem co je to za příchuť. Byla to máta, ne že bych ji zrovna milovala, ale dalo se to vypít. Kdyby si taťka nevšimml, že mi vrátil jen 2.80, tak bych přišla o 15 euro. Asi se špatně podíval a myslel, že to byla 5 eurovka. Tak jsme tam šli zpátky a nějak se s ním domluili. Naštěstí mluvil německy, takže jsem to s ním nějak vyřešila. Horší by bylo, kdyby mluvil italsky.. =D Z hotelu jsme to měli asi 3OO metrů k vodě, takže to bylo dobrý. Ve středu jsme byli na výletě v Benátkách, no spíš na dvou Benátských ostrovech - Murano a Burano. Večer jsme myslela, že umřu, protože mě nehorázně bolely nohy. Na Muranu nám jeden pán ukazoval, jak vyrábí koně ze skla. Ten den už se ani večer nikomu nechtělo k vodě. Všichni byli mrtví a upečení, protože bylo vážně vedro. Moře bylo úžasný. Na Alpy byl úžasný pohled, když jsme jeli kolem. V Itálii jsem si koupila i míč na volejbal s nápisem ITALIA, abych věděla, odkud ho mám. Docela mě naštvalo, že jsme odjeli zrovna, když začaly LOH, protože jsem se na ně chtěla dívat. Dva dny před tím, než jsme jeli jsem si koupila nějaký sportovní časopis a taťka tam potom našel, že když pošleme esemesku, tak že nám budou chodit informace s OH, takže jsme věděli aspoň něco. Dneska, když jsme přijeli, tak se hrál plážový volejbal na LOH, tak jsme se s taťkou dívali, ale nebylo to ono, na živo to přece jen bylo lepší. Ale je hlavní, že to naše volejballistky vyhrály. Bylo to tam bezva, líbilo se mi tam, klidně bych tam jela znovu. =) Nejhorší bylo přežít těch 10 hodin v autě tam i zpět.
Tumblr_ltu0ahcatc1qfnxzjo1_500_large