Únor 2012

Zrcadlo

29. února 2012 v 18:19 | Jane x) |  Témata týdne
Zrcadlo je podle mě velmi zajímavý předmět.. Můžeme v něm vidět náš odraz, ale vidíte se v něm tak, jak vás vidí vaši kamarádi? Ne, vidíte se v něm úplně jinak. Ale je vzlhled není důležitý, důležité je, jací jsme uvnitř.. Na jednu stranu jsou zrcadla užitečná věc, protože na ulici nevycházíme, jako bychom proletěli nějakým křovím.. Můžeme se upravit, aby se nás ostatní nelekli, když je někde potkáme.. Ale občas, díky nim někdy ráno málem chytíte infarkt, když se v nich uvidíte po ránu, třeba po nějakým flámu, nebo nečem podobným.. =D Ale nic se nemá přehánět, někdo na sebe před zrcadlem naplpe půl tuny make-upu.. Tomu se pak ani nedá říkat, že to je ten člověk, co byl před pár minutami.. Potom se ta osoba jako kdyby schovávala pod "masku", protože vypadá úplně jinak. To já se nemaluju =D Protože se mi ráno nechce vstávat, vstávám na poslední chvíli a ještě si najít čas na to, abych se namalovala.. =D To ještě polovinu z toho času, co mám, čučím do blba.. =D Takže není kdy a ani se mi neche a ani mi to nějak nechybí, aspoň se nemusím starat o to, jestli náhodou nemám rozmazanou řasenku, nebo něco podobnýho..
Tumblr_m02jx3ock21rol4hso1_500_large

Co nás ve škole neučili

25. února 2012 v 10:52 | Jane x) |  Témata týdne
Co bylo ve škole hlavní?? Asi to, že nás naučili číst, psát a počítat. Naučili nás toho hodně, ale co si z toho vlastně dnes pamatujeme?? Skoro nic.. A to co je důležité nás ve škole nenaučí, to nás naučí život.. A škola nás o něj vlastně obírá, protože, když se musíte učit a nebo psát úkoly, tak ani nemáte čas, si ten život užít, dokud jste ještě můžete.. Ve škole nám říkají, že se máme učit z hodiny na hodinu, ale copak to jde?? To by jsme se nehnuli z domu ani na krok, nemohli by jsme jít ven s kamarády.. Potom se sice učitelé diví, že v hodinách nic neumíme a učíme se jen na test, ale u mě to jinak nejde, protože chci chodit taky někdy ven a ne sedět jenom doma a učit se.. A ještě do předmětů, který mě absolutně nebaví... Pochybuju, že budu někdy v životě potřebovat určit druhy vedlejších vět nebo grafy souvětí. Pravda, ještě ani nevím na jakou školu chci jít, ale určitě vím, že to nebude učitelka a nebudu ani žádný vědec.. Mám tak akorát představu, kam bych určitě nešla.. Škola je sice něco jako zaměstnání pro ty, co ještě nejsou dospělí, ale taky máme právo na nějaký volný čas!

A k čemu se vlastně ve škole omlouváme, když něco zapomeneme?? Stejně dostaneme za 3 zapomenutí poznámku!! Jako kdyby učitelé nikdy nic nezapomněli! To je potom zbytečný se omlouvat!

Co by se stalo, kdyby...

18. února 2012 v 19:25 | Jane x)
Tak nad takovýma tématama přemýšlím snad každý den.. Každý den si kladu otázky typu:
Co by se stalo, kdyby nešel na jinou školu?
Co by se stalo, kdybych nechodila do BÉČKA?
Co by se stalo, kdyby nebyl facebook?
Co by se stalo, kdyby byl opravdu letos konec světa?
Otázek na toto téma je hodně, ale já neznám ani na jednu otázku odpověď. Abych ji věděla, tak by se to muselo opravdu stát. Dobré na tom je to, že si odpověď můžeme domyslet, ale už se nikdy nedozvíme, jak by to opravdu bylo.
Tady jsou moje krátké smyšlené odpovědi na otázky, které jsem napsala:
Co by se stalo, kdyby nešel na jinou školu?
Myslím, že bych se s ním víc bavila. Chodil by s náma do třídy. A byli by u nás ve třídě dva lidi, se kterýma chodím do třídy už 8 let (teď je tam jen jeden).
Co by se stalo, kdybych nechodila do BÉČKA?
Asi určitě bych se moc nebavila s lidma od nás ze třídy, radši na to ani nechci myslet, protože si myslím, že v ÁČKU jsou nafoukaní a umachrovaní lidi. Naše třída umí víc spolupracovat, možná se i dokážeme domluvit, což ÁČKO podle mě ne.
Co by se stalo, kdyby nebyl facebook?
Tak určitě bych chodila častěji ven, víc bych se učila (o tom ale pochybuju, že bych se víc učila). Nejsem na něm závislá a to je dobře, už jsem i uvažovala o tom, že bych si ho zrušila..
Co by se stalo, kdby byl opravdu letos konec světa?
Já osobně tedy na to, že by měl být konec světa nevěřím. Konec světa už měl být tolikrá, ale nebyl, takže proč by měl být letos?

Jsem ráda za to, jak to nakonec dopadlo - jak je to teď. A nic bych neměnila i kdyby se to dalo! (možná jen ten facebook, ale to už je dnešní realita!)

Vzpomínky

16. února 2012 v 20:01 | Jane x) |  Moje hlouposti
Člověk by řekl, že když mi je skoro 14 let, tak budu alespoň trochu inteligentní a budu se chovat normálně. Já si myslím, že občas nejsem inteligentní vůbec. Občas se chovám jako pětiletý dítě. Třeba zrovna včera, přišla jsem včera ze školy, všude plno sněhu. Já jsem se rozhodla, že půjdu odhazovat sníh, protože u nás před domem bylo aspoň 30 centimetrů napadeného sněhu. Vydržela jsem to maximálně půl hodiny, potom jsem začala do toho sněhu skákat, tahrabávat nohy a další blbosti. Jako úplný magor. Možná mi chybí ty časy, kdy jsme byli pořád venku a dělali blbosti a neseděli u počítače. Teď je to jiný, dřív to bylo mnohem lepší, ale to je můj názor, možná by se našel někdo, kdo by ty časy vyměnil za počítač. já bych udělala pravý opak, vyměnila bych počítač za ty krásný časy. Ty časy se asi začaly měnit, když kamarád přestoupil na jinou školu, to bylo ve čtvrté třídě, do té doby jsme byli nejlepší kamarádi, pořád jsme chodili ven a blbli. Mamka mi říkala, že ani beze mě nechtěl jít do školky a nechtěl se beze mě fotit. Kupovali jsme si časopis "Kačer Donald" a četli si ho.. Vlastně ho kupovala moje mamka a my vždycky čekali až přijela, abychom si ho mohli číst. Jednou, když tam byla za dárek nějaká karetní hra s postavičkama draků, vyrobili jsme si takový bitevní pole, kde jsme tu hru potom hráli, byla to sranda. I teď se s ním občas vídám... Strašně ráda bych vrátila ten čas, ale nejde to a to je škoda. Kdyby žádný facebook neexistoval.. Ale existuje a to už nezměníme. Teď si radši děcka píšou na facebooku. Copak je to za život? Vždyť dnešní mládež nebude mít žádné vzpomínky. Maximálně tak budou vzpomínat, jak někomu napsali: "Ahoj, jak se máš? Co děláš?" a hotovo. Ale copak takhle zažijí nějaký zážitek, na který by se dalo vzpomínat? Já myslím, že to asi těžko. Zážitky jsou důležité, abychom měli na co vzpomínat. Já bych teda radši chodila ven jako tenkrát. Ale na to můžu asi jen vzpomínat..

Paris

11. února 2012 v 21:39 | Jane x) |  Moje hlouposti
Tak sem bych se chtěla někdy podívat, rodiče už tam byli, ale že by mě vzali s sebou, to je ani nenapadlo.. =(
Nemám sice ráda chození po památkách, ale to platí jen pro Českou republiku, takže kdekoliv v zahraničí mi to nevadí.. Tady u ná je to podle mě takové ohrané.. Poslední dovolenou jsme totiž strávili v Česku a chodili hlavně po zámcích, takže jsem myslela, že se unudím.. Letošní dovolenou mám prý vymyslet já, ale zatím nemám tušení, jaké místo mám vybrat, jediný co vím asi jistě je to, že to nebude v ČR..

H a h a = D

9. února 2012 v 17:35 | Jane x) |  Moje hlouposti
Kdyžtak tento článek ignorujte, ale já to sem prostě musela napsat.. =D Je hodně velká sranda, když si s někým voláte na skypu a mluvíte, tak, že říkáte jen písmenka místo slova.. Že neříkáte telefon, ale říkáte t e l o f o n ... =D je to dost velká sranda, protože po cvhíli si začnete plést písmenka.. =D To já té dotyčné osobě, se kterou jsme tohle dělali, občas nerozuměla.. =D =D A občas jsem ji i nevnímala.. =D ale byla to sranda, obvzlášť když jsem se smála - říkala jsem totiž h a h a a tomu se prostě nešlo nesmát, takže jsme dostaly obě výbuch smíchu..
Měla bych asi dělat výklad do češtiny, ale mě se nechce.. Komu by se taky chtělo?? Ještě ke všemu když mám rýmu, škrábe mě v krku a pořád kýchám... No prostě je to úplně na nic.. =( Ale tak udělat to musím.. =(

PNG srdíčko by Dinosaw♥

4. února 2012 v 16:15 | Jane x) |  Obrázky
Moc se mi líbí =)

PS: Moc děkuju =)

Right now

3. února 2012 v 17:56 | Jane x) |  Moje hlouposti
Právě teď poslouchám písničky a dost se nudím.. Tak alespoň prohlížím blogy a dívám se na obrázky na googlu... Smějící se Využívám toho, že ségra není doma a nechala doma noťas, protože na PC bych se asi jinak nedostala, protože tam mamka sedí už od té doby, co jsem přišla ráno domů.. (to je asi kolem půl deváté) Spala jsem totiž u sousedů, ale strašně jsme se včera nasmály.. Venku -20° a my chodíme po venku, pochybuju nad tím, že jsme normální.. =D Taky jsem hodila hubu, když jsme šly a pak jsme se asi ještě hodinu smály.. =D Nebo naše konverzace, kdž jsme šly k M. babičce, to by jste museli slyšet - ty naše hlody... Smějící se Teď se nudím asi proto, že za M. zase přijela H., sice pro mě přišly, ale já s nima nešla, protože za nima nebudu chodit jako ocas.. Vím, že by to tak nakonec stejně dopadlo. Tak jsem aspoň začala znovu skládat moje puzzle, který jsem dostala minulý rok k svátku (teda aspoň myslím, že jsem ho dostala k svátku..), už jsem ho měla jednou složený, ale zase jsem ho rozložila, protože by mi ho jinak slepili a to já nechci.. Věděla jsem totiž, že si ho zase někdy poskládám, má 1500 kousků, takže když se budu nudit, tak budu skládat.. =) Je to puzzle s New Yorkem.. Pamatuji si, že když jsem ho skládala poprvé, tak jsem byla hrozně naštvná, když mi s tím mamka pomáhala, protože jsem si ho chtěla poskládat sama, dokonce jsem se kvůli tomu s ní i pohádala.. Tak od tety dostala svoje vlastní puzzle s 2000 kousky.. Já ho s ní neskládala, protože to byla značka TREFL, kterou já upřímě nesnáším, protože tam jsou malý i velký kousky.. To já mám Ravensburger, je to asi moje nejoblíbenější značka puzzle =).. Tak jsem zvědavá, kdy to puzzle dostavím a až ho dostavím, tak sem dám možná i fotku, teda pokut souhlasíte =)


Moje výzo =)

1. února 2012 v 15:59 | Jane x) |  Moje hlouposti
Takže s mým výzem jsem spokojená =) mám čtyři dvojky, ale abych řekla pravdu, tak jsem čekala horší =D.. Minulej rok jsem totiž měla z dějepisu čtyřku, což mě dost naštvalo, ale už se s tím nedalo nic udělat.. Tak mám aspoň dobrý pocit z toho, že z něj mám teď dvojku.. =) Abych pravdu řekla, tak mi přišlo, že toto pololetí uteklo hrozně rychle, celkově poslední dobou ten čas hrozně letí.. Ani si nedokážu představit, že už jenom půl roku a pak budu v deváte.. A budu se muset rozhodovat na jakou půjdu školu, o čemž nemám zatím ani ponětí.. =( Vím, asi myslím dost dopředu, ale to už jsem prostě já.. =D